O nas

ATUTY LEX FORTIS:

  • Jesteśmy kancelarią wyspecjalizowaną w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Zasadniczo nie zajmujemy się innymi dziedzinami prawa, dzięki czemu skupiamy się wyłącznie na prawie odszkodowawczym – pogłębiamy nieustannie naszą wiedzę w tym zakresie, na bieżąco śledzimy zmiany przepisów i orzecznictwa.
  • Nie pobieramy od klientów żadnych opłat z góry, zaś nasze wynagrodzenie jest ściśle i wyłącznie uzależnione od skutecznego wyegzekwowania roszczeń oraz płatne dopiero po uzyskaniu odszkodowania.
  • W odróżnieniu od innych kancelarii nie jesteśmy pośrednikiem pomiędzy klientem a radcą prawnym czy adwokatem, ponieważ w naszym gronie są prawnicy (w tym radcowie prawni), którzy w centrali naszej firmy zajmują się weryfikowaniem spraw, opracowywaniem roszczeń i reprezentowaniem klientów – także na etapie postępowania sądowego.
  • Jesteśmy nie tylko doskonale przygotowani merytorycznie do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, ale również posiadamy bogate doświadczenie w branży odszkodowawczo-ubezpieczeniowej. Znamy praktykę działania każdego z ubezpieczycieli, dlatego wiemy w jaki sposób z nimi postępować.
  • Działamy szybko i skutecznie (o ile oczywiście nie ma przeszkód w dochodzeniu roszczeń np. ich przedawnienie). Niezwłocznie po otrzymaniu dokumentacji opracowujemy i występujemy z roszczeniami do ubezpieczyciela. Na bieżąco monitujemy każdą sprawę i pilnujemy ustawowych terminów, którymi jest związany ubezpieczyciel. Jeśli widzimy, że w danej sprawie ubezpieczyciel w postępowaniu likwidacyjnym nie zapłaci oczekiwanej kwoty odszkodowania, niezwłocznie kierujemy sprawę na drogę postępowania sądowego (oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody klienta). Wykluczona jest sytuacja, aby dana sprawa w naszej Kancelarii „leżała na półce” bez nadania jej żadnego biegu.
  • Klient, który podejmuje z nami współpracę nie ponosi żadnych kosztów, co jest jednoznacznie uregulowane w umowie o dochodzenie roszczeń. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy sprawa jest kierowana na drogę postępowania sądowego. W takiej sytuacji nasza Kancelaria ponosi koszt opłaty sądowej od pozwu oraz koszty wynagrodzenia biegłych sądowych m.in. lekarzy.
  • Umowa o dochodzenie roszczeń, którą zawieramy z klientem jest zrozumiała i transparentna. Nie zawiera żadnych klauzul niedozwolonych.
  • Nasza Kancelaria często podejmuje się spraw trudnych i pozornie skazanych na przegraną, także takich spraw, które zostały już wcześniej negatywnie zweryfikowane przez inne firmy np. spraw, w których doszło do zawarcia ugody lub gdzie poszkodowany został uznany za sprawcę zdarzenia.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...